CZYM JEST INTELIGENTNY DOM ?

Inteligentny dom to budynek posiadający nowoczesne systemy i technologie zwiększające bezpieczeństwo i wygodę mieszkania domowników. Systemy takie pozwalają wprowadzić oszczędności w domowym budżecie i są coraz częściej obecne w nowo budowanych domach. Dom inteligentny posiada zintegrowany systemem zarządzania różnorodnymi instalacjami, urządzeniami domowymi, sieciami i układami.

Dzięki zintegrowanemu systemowi, możemy też polepszyć działanie poszczególnych instalacji w domu, zarówno tych standardowych, tradycyjnych, jak i nowoczesnych, proekologicznych.
Ogromną zaletą systemu inteligentnego domu jest to, że nie ma potrzeby wydawania kroci na wielokilometrowe okablowania, oraz kosztowne interfejsy w wielu miejscach w domu, gdyż systemy działają bezprzewodowo, a sterowanie jest zdalne i automatyczne z zaprogramowanego panelu.

Obecnie systemy inteligentnego domu są coraz bardziej dostępne cenowo, a w przyszłości takie rozwiązania będą powszechnie stosowane, a wręcz niezbędne choćby ze względu na wymagane świadectwa energetyczne. Systemem inteligentnego domu najlepiej zająć się na etapie projektu budowanego domu. Poniżej przykładowe moduły inteligentne.

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów realizacji.
  • Oszczędność (energii, wody)
  • Komfort (automatyzacja, zdalny dostęp)
  • Bezpieczeństwo (monitoring, dostępność)
  • Elastyczność (personalizacja ustawień)
  • Ochrona środowiska

Sterowanie ogrzewaniem

Podnoszenie lub obniżanie temperatury pomieszczeń w zależności od tego czy ktoś się w nim znajduje.

System symulacji obecności

Włączanie i wyłączanie oświetlenia, odtwarzanie muzyki i dźwięków podczas nieobecności domowników.

Sterowanie oświetleniem i muzyką

Sterowanie oświetleniem użytkowym, a także muzyką wraz z pracą muzycznej oprawy świetlnej.

System alarmowy, monitoringu i kontroli dostępu

Czujniki, kamery, detektory ruchu umożliwiają zaprogramowaną reakcję systemu na próbę włamania.

System przeciwpożarowy

Informowanie i określone reagowanie na zagrożenie dzięki systemom czujników dymu, temperatory i ppoż.

System pogodowy i inne...

Automatyczne zamknięcie okien na wypadek deszczu czy przejście na niezależne zasilanie podczas burzy itd.

INSTALACJE ELEKTRYCZNE

Standardowa instalacja elektryczna to najprościej ujmując kabel idący od rozdzielni, przechodzący przez włącznik do odbiornika. Sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej, gdy wybieramy inteligentne instalacje.

Inteligentna instalacja elektryczna zaprojektowana powinna być w taki sposób aby, wszystkie przyciski, urządzenia detekcyjne i odbiorniki były podłączone do jednej centrali. Dzięki temu możliwe jest realizowanie różnych funkcji, które można dowolnie programować bez potrzeby ingerencji w instalacje kablowe. System automatyki domowej umożliwia integracje większości urządzeń budynku w jednym systemie. Integracji podlega elektryka, instalacje ogrzewania, klimatyzacja, system alarmowy, domofon i videodomofon itd.

Inteligentne instalacje przestały być osiągalne tylko dla najbogatszych. Obecnie może sobie na nie pozwolić większość ludzi budujących nowe domy. Olbrzymia różnorodność rozwiązań związana jest z pojawieniem się wielu konkurujących ze sobą systemów. Inteligentne instalacje elektryczne mają na celu przede wszystkim zwiększenie komfortu korzystania z budynku poprzez zmniejszenie liczby okablowania oraz możliwość rozbudowy funkcjonalnej bez potrzeby ingerencji w instalacje kablowe.

Realizujemy zarówno instalacje elektryczne standardowe jak i inteligentne. Zapraszamy do kontaktu.
client

Masz projekt do realizacji?

Zapraszamy do kontaktu

Pomysł

Projekt

Wdrożenie

Serwis